Çelik Yapı

ÇELİK YAPI ÇÖZÜMLERİ

Çelik Yapılar, Steelin ’in geliştirdiği teknoloji ile 22 m açıklığa kadar kolonsuz olarak inşa edilebiliyor.

 

Çelik Yapılar, çoğunlukla çelik yapı fabrika binaları, çelik yapı hangarlar, çelik yapı spor tesisleri, çelik yapı depo ve çelik yapı atölyelerde kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip bir sistem ile modern ve endüstriyel alanda ihtiyaçları gideren bir yapı sistemidir.

Çok katlı raf sistemlerine uygun tavan yüksekliği ve geniş depolama alanları sayesinde büyük bir uçağın bakım hangarı olabileceği gibi, dilerseniz işletmenizin fabrikası olarak da kullanım imkânı sunmaktadır.

Çelik yapıların tasarımları kalıcı yapı şartnamelerine göre tasarlanır. Taşıması gereken yüke göre hesaplamalar yapılır.

Çelik Yapılar, yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller veya taş yünü paneller sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Tüm taşıyıcı sistemleri çelikten üretilen Çelik Yapı özellikle deprem tehdidi taşıyan bölgelerde depreme dayanıklı çözümler sunar. Hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır ve esnekliği sayesinde sarsıntıyı absorbe eder.

İmalat ve montaj işçiliğinin çok kısa sürede tamamlanabiliyor olması, zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir olması da alternatif çözümler sunar.

Çelik, %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir ve bu işlem kaç kez yapılırsa yapılsın, özelliğini kaybetmez, çevreye zarar vermez.

HANGAR ÇÖZÜMLERİ

Depo ve hangar yapılarının konstrüksiyonları, statik hesaplamalar sonucunda belirlenen 1 mm – 4 mm arasında ki sac kalınlığında, 10 cm – 40 cm arasındaki genişlikte galvanizli çelik profillerle dizayn edilir. Konstrüksiyon, yüksekliği maksimum 10 m, açıklığı da kolonsuz maksimum 22 m olarak, projeye göre yapılabilmektedir.

Çelik Yapı 1
Çelik Yapı 1
Çelik Yapı 2
Çelik Yapı 2
Çelik Yapı 3
Çelik Yapı 3
Çelik Yapı 4
Çelik Yapı 4
Çelik Yapı 5
Çelik Yapı 5
Çelik Yapı 6
Çelik Yapı 6

ÇELİK YAPI ÜRETİM SİSTEMİ

Çelik Yapı hakkında detaylı bilgi alın.

Bu ürünümüz hakkında daha detaylı bilgiler için, lütfen bize ulaşın.

 
contact Hekim Holding Prefabrik Yapı Hekim Profil